BLOK ZİNCİRİ YARDIMIYLA DİJİTAL KİMLİKLER, VERİLER VE BELGELERDEKİ “GÜVEN BARİYERİNİ” AŞAN PLATFORM: LYNKED.WORLD

Küreselleşen dünyamızda her geçen gün farklı bir buluşa yeniliğe ve gelişmeye gözlerimizi açmaktayız.  Teknolojinin inanılmaz hızla ilerlediği 21. Yüzyıl aslında da dijital çağ olarak da anılmaktadır. Artık internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi ile birlikte her bilgi ve veri dijital ortama aktarılmıştır. Bizlerde bu sayede günler belki de aylar sürecek iş ve işlemlerimizi birkaç saniye ile yapabilmenin kolaylığına şahit olmaktayız. Özellikle ulaşım ve iletişim imkanlarının artmasına paralel yaşadığımız dünyada artık zorlar kolay olmakta, süreçler kısalmakta ve çözümsüz sorunlara çözümler bulunmaktadır. Hem insanların hem de kurum kuruluşlar ile devletlerin birbirleriyle de olan ilişkilerinin artmasına ve kolaylaşmasına vesile olan teknolojinin gelişmelerin bizlere son armağanı ise blok zinciri teknolojisidir. Blok zinciri sayesinde kripto paralar hayatımıza girmiş ve bizlerin hem yatırım ve bankacılık yaklaşımını değiştirirken hem de alışveriş alışkanlıklarımızı dönüştürmüştür.

Ancak bugün dijital dünyada bireyler ve kuruluşların karşılaştığı birçok kritik sorun bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise her bireyin bir kurumdan güvenli ve güvenilir bir garantili kimliğin olmaması, çeşitli kullanım durumlarında veri güven ve özgünlüğü için genel bir önerinin olmaması, aracıların sürece dahil olmasından dolayı verimsizlikler ve artan maliyetler, dijital kimlik ve ilgili verilerin güvensiz doğası nedeniyle dijital platformlar aracılığıyla çeşitli hizmet türlerine erişim sağlayamamadır.

Bu süreçte hem bu problemleri çok iyi analiz eden ve devrimsel çözümler ile karşımıza çıkacak olan Lynked.World yaklaşımı bireyler ve kurumların güvenilir dijital kimliklere, veriye ve belgelere sahip olmalarını, bunları kontrol etmelerini ve paylaşmalarını sağlayan blok-zincir tabanlı güvenli bir platformdur.

Aslına bakılırsa Lynked.World gündelik hayatları kolaylaştırmayı hedeflemekle birlikte bu hedeflere blok zincirinin devrimsel gücü ile ulaşacaktır.  Kısaca Lynked.World blok zinciri teknolojisinden faydalanarak gündelik hayatı daha basit ve kolay bir hale getirmeyi hedefleyen bir çözüm olarak ifade edilebilir. Proje ekibi bu süreçte  ICOBox ile birlikte çalışma kararı almıştır.  ICOBox ekibi Lynked.World’e ekim ayında başlatılması planlanan ICO kampanyasında yardımcı da  olacaktır.

Genel anlamda ICOBox dünyadaki birçok ICO’ya olanak sağlamış bir hizmet yazılımı olarak bilinmektedir. Bu ICO’ların genellikle hedeflerine ulaşmakta zorlanmadığını görülmekte olup bu da bu proje için büyük bir şanstır.  Hollanda’nın kuzeyinde yer alan Hoofddorp şehrinden yönetilen Lynked.World de bu ICO’lar arasındaki yerini alarak insanların kolaylıkla ve güvenle dijital kimlik, veri ve dosya sahibi olup kontrol edebildiği ve paylaşabildiği bir gelecek meydana getirmek amacıyla yola çıkmıştır. Bu platform sayesinde birçok unsurun dünyanın herhangi bir yerinde fiziksel bir şekilde bulunmasına duyulan ihtiyaç ortadan kalkmış olacaktır. Lynked.World platformu bireysel ve kurumsal kullanıcılara geniş bir ölçekte çok sayıda hizmet sunacaktır. Bu hizmetlerin tamamı kullanıcıların kendi dijital bilgilerini tam anlamıyla kontrol edebilmeleri için tasarlanacaktır. Ayrıca blok zinciri teknolojisinin getirdiği imkanlardan faydalanan Lynked.World günümüz kullanıcılarının sıkça karşılaştığı “güven sorununu” ortadan kaldıracak ve dijital kimlikler ya da dijital olarak paylaşılan veriler hakkında duyulan kaygıların üstesinden gelecektir.

Lynked.World platformunun hedeflediği kullanıcı kitlesini öğrenciler, serbest çalışanlar, iş arayanlar ve dijital kimlik ile verileri saklayıp paylaşabilen profesyoneller oluşturmaktadır. Bu sayede devlet daireleri, işletmeler ve eğitim kurumlarının da bu platformdan faydalanabilmeleri mümkün hale gelecektir. Bu kullanıcılar da Lynked.World platformundan istifade ederek muhataplarının kimliğini kolaylıkla doğrulayabilecek ve devlet daireleri bu platform aracılığıyla vatandaşlarının resmi evrakları alıp alamayacağını denetleyecektir. Örneğin doğum belgesi, oturma izni vb. kâğıtlar bu evraklar arasında gösterilebilir. Lynked.World uygulamasını kullanarak vatandaşlarına daha kolay ve masrafsız üstelik de hızlı hizmet etmeyi tercih eden bazı devlet kurumları bulunuyor. Mesela Hindistan’daki Durgapu ve Bankura Belediyeleri platformu kullanarak vatandaşların dosya ve belge prosedürlerini hızlı ve basit bir hale getirebilecektir.

Ayrıca bu proje kapsamında yılsonuna kadar blok zinciri üzerinden 1 milyon doğum belgesi verilmesinin hedeflendiği görülmektedir.

ICO ve Token Bilgileri

LYNK bu platformun katalizörü olacak ve ICO’su 15 Kasım 2018 tarihinde başlayıp, 10 Şubat Aralık 2019’da bitecektir. Satış boyunca toplamda 150.000.000 adet LYNK token arza sunulacaktır. Ayrıca 15 Kasım ile 7 Aralık tarihleri arasında ICO katılımcıları için %35 oranında dev bir indirim olanağı sağlanacaktır.

  • Token Sembolü :LINK
  • Toplam Token Miktarı: 200.000.000
  • Satışa Sunulan Token Miktarı: 150.000.000 LYNK
  • Hard Cap: 25.000.000 USD
  • Fiyatı: 1 LINK= 0.35 USD
  • Soft Cap: 5.000.000 USD
  • Kabul Birimi: ETH, BTC

Yol Haritası

Takım

Referanslar

Web sitesi: https://tokensale.lynked.world/

Teknik İnceleme: https://tokensaledev.lynked.world/images/LynkedWorld_Whitepaper.pdf

Telegram: https://t.me/lynkedW

Facebook: https://www.facebook.com/lynkedW/

Twitter: https://twitter.com/LynkedW

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfi3HFpLbIifFYmRUncV5PQ/videos ,

Medium: https://medium.com/@ur.lynked.world

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5005646

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4990965

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir