E-SPORT DÜNYASININ EĞLENCELİ VE FANTAZİ DOLU YÜZÜ İLE TANIŞIN: FANESPO

Aslına bakılırsa teknolojinin bu baş döndüren gelişmesinin paralelinde insan hayatına da konfor ve verimlilik gelmektedir. Artık evlerimiz bile akıllı makinalarla dolmakta, birçok işimizi onlar sayesinde hızlıca halledebilmekteyiz. Özellikle internetin hayatımıza girmesi ve sonrasında bilim ve teknoloji deki gelişmeler birbirini takip etmiş, başta iletişim olmak üzere her alanda devrimsel gelişmeler birbirini izlemiştir. Evimizde oturduğumuz yerden bütün iş ve işlemlerimizi dijital dünya sayesinde birkaç tuş ile halledebilmekte, okul eğitimimizi bile e-öğrenme metotları ile tamamlayabilmeyiz. Aslında günümüz dünyasında blok zinciri teknolojisinin hayatımıza girmesi, bize teknolojinin en büyük finansal hediyelerden biri olan kripto paraları sunmaktadır. Hem hızlı ve şeffaf hem de ekonomik ve güvenli olan bu merkezsiz teknoloji sayesinde kripto paralar hem yatırım şeklimizi değiştirirken, artık bankacılık ile ilgili alışkanlıklarımızı da değiştirmiştir. Hızla gelişen ve popüler olan alanlardan biri olan e-spor da bize bu dijital çağın hediyelerindedir.

E-Spor da şimdi en güncel büyüme pazarından biridir. 2016 yılında e-spor endüstrisinde yaklaşık 150 milyon ABD Doları’na ulaşırken, 2017 yılına kadar ise e-spor endüstrisindeki hacim yaklaşık 600 milyon ABD Dolara ulaşmıştır. Ayrıca e-sport sektöründe toplam olarak yaklaşık 2 milyar dolarlık bir finansman dönmektedir.

Dünya üzerinden bu kadar popüler olan e-spor endüstrisine çok sayıda profesyonel spor takımı katılırken ünlü oyuncular ve sanatçılar profesyonel bir eSport ekibi kurmakta ve eSport endüstrisine yatırım da yapmaktadır. Aslına bakılırsa Kuzey Amerika ve Avrupa’daki birçok üniversite eSport’u fiziksel sporlardan biri olarak kabul etmeye ve eSport oyuncuları için burslar ve pozisyonlar vermeye de başlamışlardır. Yine ifade etmekte fayda da var ki eSports 2018 Asya Oyunlarına bir oyun branşı olarak kabul edilmiştir. Gerçekte en büyük spor pazarı Fantasy Sports’a aittir ve Fantasy Sports her geçen gün çok daha popüler ve en büyük spor pazarlarından biri olmaktadır.

Fantasy Sports piyasasının mevcut verilerine bakacak olursak şu anda 78 milyon izleyiciyle birlikte 5 milyar ABD Doları civarındadır ve toplam pazarın ise 2020 yılına kadar 9,2 milyar ABD Doları ile 100 milyondan fazla izleyiciye ulaşması tahmin edilmektedir. Bunlara ek olarak Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi bu spor oyununu yasallaştırdı, böylece Fantasy eSports iş modeli olarak daha da çok talep görecek.

İşte bu yaşanan süreçte karşımıza çıkan FanEspo ise kullanıcılara bir oyundan daha fazlasını vermenin daha iyi bir yolunu seçenler için en iyi oyuncuyu seçme ve ödül kazanma imkânı veren devrimsel bir yaklaşımdır.  Kısaca FanEspo, her türlü fantezi sporunun tadını çıkarmak için harika bir deneyimi sizlere sunacak bir web sitesine dayalı bir platformdur.

Bu platformun bazı özelliklerine bakacak olursak, bunlar;

 • Bir yarışma yapabilmek veya takip edebilmek,
 • Ekibiniz için en iyi profesyonel oyuncunuzu seçebilmek,
 • Diğer kullanıcılarla rekabet edebilmek için ‘liste ücreti’ ödeme imkanı,
 • Listenin toplam maliyetinin % 80 ile % 90 arasını hediye olarak dağıtma,
 • Fantezi tahmin ve analiz becerileriniz ile ödül kazanma fırsatı,
 • Ödülün kazanılmasının “Top Winner” gibi bazı yollarını sunacak olmasıdır.

FanEspo, eSport’a kayıtlı profesyonel oyuncular ile günlük veya daha uzun süreçli olarak pratik yapan herkes için bir servis sağlayıcıdır. Burada Fanespo kullanıcılarına oyun oynatmanın birkaç yolu vardır. Bunlara örnek verecek olursa maaş limit modu veya taslak seçim modu bunlardan sadece birkaçıdır. Ayrıca platformun nihai hedefi, blok zinciri teknolojisiyle mükemmel bir güvenlik sunarak en iyi platform ve en iyi güvenliğe sahip olmaktır.

ICO ve Token Bilgileri

 • Token sembolü: FAN
 • Platform: Ethereum
 • Tipi: ERC20
 • Başlangıç ​​fiyatı:1,00 TL = 10 FAN
 • 1 ETH = 7.000 FAN
 • 1 BTC = 89,600 FAN
 • Toplam arz (% 100): 1.000.000.000 FAN
 • Satış sekmesi (% 40): 400.000.000 FAN
 • Servis işlemleri için (% 30): 300.000.000 FAN
 • Ekipman (% 9): 2 yıldır satılmamaktadır: 90.000.000 FAN
 • Danışman / Ortak / Yatırımcı (% 5): 50.000.000 FAN
 • Bounty (% 1): 10.000.000 FAN
 • Bonus / Teşvikler (% 15): 150.000.000 FAN

Yol Haritası

Takım

Referanslar

Platform hakkında daha fazla bilgi edinebilmek veya satışları izlemek için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

Web Sitesi: http://www.fanespo.com/

Teknik İnceleme: https://www.fanespo.com/pdf/Whitepaper_ENG.pdf

Facebook: https://fb.com/fanespo

Twıtter: https://twitter.com/fan_espo

Telegram: https://t.me/fanespo

Gİthub: https://github.com/fanespo/FanEspoToken/blob/master/FanEspoToken.sol

BTT Bounty:  https://bitcointalk.org/index.php?topic=4369447.0

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4268190

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir